Tatil için biryere gitmek istiyorsaniz, Kıbrıs bulunmaz bir yer, iklimi tüm yıl boyunca güneşli hatta kışın bile ılıman olan ada sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Kıbrıs’a gelmenin en kolay ve güvenli yolu uçak iledir. Türkiye’den Ankara, İzmir ve İstanbul’dan tarifeli uçak seferleri bulunan Kıbrıs’a Ercan uluslararası Havalanından gelebilirsiniz. Havalimanına ulaştıktan sonra taksi ile ulaşım sağlayabilir veya araç kiralayabilirsiniz. Kıbrıs'ta kaldığınız süre boyunca kendi konforunuzla mobil olmanıza yardımcı olacağından ekonomik ve konforlu ulaşım için araç kiralamanızı tavsiye ederiz. Araç kiralama hizmetimiz Ercan Havalimanı'nda olduğu için bizimle araç kiralayabilirsiniz. Hiçbir sorunla karşılaşmazsınız ve indikten hemen sonra bir tane kiralayabilirsiniz. POY Rent A Car sizin için burada.

Ayrıca Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’deki Mersin, Taşucu ve Alanya Limanlarindan düzenli feribot seferleri yapılmaktadır.

Kıbrıs için vize gereklimi? Türkiye Cumhuriyeri vatandaşları ülkeye turist olarak girerken nüfus cüzdanlarıyla üç aylığına girebilirler pasaporta ihtiyaçlari yoktur, ancak 3 aylık süreyi geçirmemeleri gerekiyor.

Kuzey Kıbrıs’a Uçak veya Feribot ile gelebilirsiniz, daha öncede belittiğimiz gibi en kolay ve en güvenli yolu uçak iledir. Türk Hava Yollari (www.thy.com.tr), Atlasjet (www.atlasjet.com) ve Pegasus (www.flypgs.com) hava yollari Kıbrıs’a düzenli seferler yapmaktadır.

Hava yollarının kendi sitelerinde online tarifelerine ve ücretlerine ulaşabilir ve yine online biletinizi satın alabilirsiniz. İngiltere ve Avrupa Ülkelerinden de Kıbrıs’a düzenli seferler yapılmaktadır, eğer Türkiye dışındaki ülkelerden Kıbrıs’a geliyorsanız uçağınız Türkiye’de kisa bir iniş gerçekleştirmektedir. Uçuşlar Türkiye hava sahası üzerinden İstanbul, İzmir ve Antalya aktarmalı yapılmaktadır. KKTC Ercan havaalanı, Lefkoşa şehir merkezinin 12km (7mil) doğusundadır.